SETKÁNÍ NOVÝCH LEKTORŮ - SRPEN 2017

04.09.2017 14:44

Jak jsme zmiňovali v předešlém článku, během roku máme více významných dní a i mezi ně se zařadilo
setkání našich absolventů Lektorského kurzu ED. V červnu jsme měli závěrečné zkoušky a všech našich
7 absolventů zkoušku zvládlo a stali se tak našimi lektory. Poprvé teď startují nový školní rok, proto se pro ně konalo setkání v naší centrále v Praze, abychom s nimi vše společně prošli.
A jak naše školení vypadalo?

   

První den naše ředitelka Manuela připomenula strategii, cíle a poslání Hope4kids. I přesto, že lektoři fungují ve svém městě a okolí a nemají tak každý den osobní kontakt s celým týmem, byli ujištěni, že v Hope4kids rozhodně nikdo není sám a jsme tu jako jeden tým. Toto se odráží i v našem mottu „Společně dokážeme více“.

Poté naše vedoucí lektorka Eliška připomněla praktické informace, co vše spadá do práce lektora a jakým způsobem se na to připravit. Na řadu přišla také praktická ukázka, jak školy telefonicky oslovit a následně, jak může probíhat osobní schůzka s ředitelem školy.

Druhý den byl i více praktický pro naše lektory, sami si vyzkoušeli, jaké to je telefonicky oslovit školy a následně vést osobní schůzku se školou – a musíme říct, že na to, že to bylo pro ně poprvé, vedli si vážně dobře!

Poslední část byla věnována tomu, jak dát vědět o naší práci. Jakým způsobem sdělovat lidem kolem sebe o preventivních programech Etické dílny® a jaké materiály za Hope4kids k tomu můžou lektoři využít. Velmi příjemným překvapením pro ně bylo, že jsme pro naše lektory měli připraveno dost materiálů (různé letáky, vizitky, plakát apod.), díky kterým můžou oslovovat své okolí.

Školení bylo velice intenzivní, ale všichni to zvládli skvěle a ještě navíc k tomu s úsměvem na tváři. 

Cílem bylo připomenout našim novým lektorům fungování naší organizace a taky jim poskytnout praktické rady pro jejich práci. Pevně věříme, že se nám to povedlo a již brzy uslyšíme zprávy o tom, jak naši noví lektoři začínají chodit do škol :-)

A jako vždy jsme měli skvělé občerstvení :-)

Věříme, že žít správné hodnoty přináší radost a že můžeme být takovou směrovkou do života mladých. Máte zájem se také stát naším lektorem? Případně víte o někom, koho by naše preventivní programy mohly zajímat?
26.9. a 12.10. pořádáme webinář, kde je možné se dozvědět více informací: www.hope4kids.cz/eticke-dilny/webinar

Za tým Hope4kids, 
Jana