PROČ SE IDA STALA LEKTORKOU ED

19.10.2017 14:39

Etické dílny® jsou certifikované programy primární prevence pro základní školy a mají dětem a dospívajícím přinést pozitivní směr do jejich života. Jsou vedeny lektory, kteří prošli kurzem metodiky preventivních programů Etické dílny® a účastní se pravidelně intervize a supervize. Je od nich vyžadována pokročilá úroveň profesionální zodpovědnosti a organizačních schopností. Náš tým má celkem 24 lidí, z toho máme 17 lektorů v 8 krajích. Rádi bychom vám představili jednu z našich lektorek Idu, které jsme se zeptali, proč se stala lektorkou ED a co se jí na této práci líbí. 

 

V mém životě se vše točí kolem dětí, jak v osobním, tak i pracovním životě – pokud jde o práci, tak jsem 7 let lektorkou preventivních programů Etické dílny® ve Středočeském kraji, konkrétně na Kolínsku. 

Velmi mě baví pracovat v týmu. Trvalo mi delší dobu, než jsem si zvykla na práci v kolektivu, jelikož jsem založením spíše sólista. Ale když dnes porovnám tu éru, kdy jsem pracovala sama na sebe a kdy nyní pracuji v týmu, tak každý den jsem vděčná za tým v kanceláři. Dělají spoustu věcí, kterými se nemusím vůbec zabývat a můžu se na ně kdykoliv a s čímkoliv obrátit. Díky tomu se můžu více věnovat své práci. 

 

Na ED se mi líbí pozitivní přístup k dětem a také, že jako lektoři dětem nevykládáme, co mají dělat, aby nedopadly špatně, ale učíme je, co můžou dělat, co můžou v sobě rozvinout. Pomáháme jim najít správné věci, aby jejich život byl dobrý. To mě na ED velmi baví.

Aktuálně nabízíme 10 programů pro 1. stupeň a 13 programů pro 2. stupeň, navíc máme ještě 4 programy jako bonus. Můj oblíbený program je o kamarádství, ve kterém se děti naučí, jak spolu mluvit, jak se k sobě chovat. 

Na celý náš tým se můžete podívat zde: www.hope4kids.cz/eticke-dilny/tym-lektoru

Za tým Hope4kids, 
Jana