Duchovní dědictví

Partnerský projekt "Staleté kořeny"

Vzdělávací program pro školy "Staleté kořeny" vytvořila naše vedoucí lektorka Eliška Krmelová spolu  s Davidem Loulou (ze spolku České studny) ke 100. výročí založení Československa. Cílem programu je vést děti k diskuzi o naší státnosti, dějinách a našich národních kořenech včetně odkazu našich nejvýznamnějších osobností a posílit jejich národní a osobní identitu. Nad obrazem lípy představující náš stát si připomínáme různorodý život v naší vlasti, výjimečné a unikátní dovednosti našich občanů, ale také osobnosti, které se staly vzory v dějinách našeho národa.


Autorka Eliška Krmelová řekla o programu:


"Mám radost, že program se školám líbí a kromě důležitého vzdělávacího rozměru pomáhá také připomenout duchovní i kulturní dědictví našeho národa. Z reakcí dětí vyplývá, že program je pro ně zajímavý a inspirativní." Mnozí naši lektoři ED jej zařadili do své nabídky pro školy a na podzim proběhne několik stovek programů.

Podívejte se na krátký video-sestřih z programu Staleté kořeny 

v Parlamentu ČR:

Reportáž České Televize z programu Staleté kořeny přímo ve škole:

Ohlasy od učitelů:

"Dětem se interaktivní program moc líbil. Pracovaly ve skupinkách nebo samostatně, stříhaly, lepily, diskutovaly, dovídaly se nové informace."

"Nad obrazem lípy představující náš stát si připomněly různorodý život v naší vlasti, výjimečné a unikátní zájmy nás občanů, ale také osobnosti, které se staly vzory v dějinách našeho národa."

"Téma i myšlenka tohoto programu je úžasná - vzbuzování hrdosti našeho národa."